Dom jednorodzinny

12 stopni

Lokalizacja: Książniczki

Pow. użytkowa: 270,08 m2

Faza: Projekt budowlany

Lokalizacja

Ustalenia z klientami oraz wizja lokalna wskazały jasny kierunek, w którym powinien pójść projekt bryły oraz usytuowania na działce. Zaprojektowanie przeszklonej ściany salonu w kierunku południowym skierowałoby widok na pola uprawne, a obrót o 90nakierowałby widok na garaż sąsiada. Z kolei delikatny obrót budynku względem granic działki celował przeszkloną ścianę salonu na panoramę Krakowa, schowaną między wzgórzami. Ten widok był absolutnie kluczowy, a kąt, o który trzeba było obrócić budynek względem niemal prostokątnych granic działki to właśnie 12o.

Szkło, drewno i blacha

Marzeniem klientów był jasny, przestronny salon z antresolą, który zamknięty byłby przeszkleniem na całej wysokości budynku. Zaprojektowaliśmy więc szklaną ścianę osłonową, dodatkowo zabezpieczoną przed przegrzewaniem wysuniętymi ściankami, które chronią również od deszczu, stanowiąc tym samym zadaszenie niewielkiego tarasu. W całym budynku - zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz - panuje spójna kolorystyka oparta na szkle, drewnie i antracycie.

Detale

Budynek uzupełniają pasy ledowego oświetlenia, które podkreślają sylwetę budynku. Ściany zewnętrzne wykończone zostały drewnianymi lamelami, łącząc budynek z otoczeniem.

38TON PROJEKTUJEMY

 

Od poniedziałku do piątku 8:30 - 18:00
W sobotę 10:00 - 15:00
W niedziele i święta nieczynne

+ 48 663-868-622
biuro@38ton.pl